Потенціал

Потенціал електричного поля являє собою відношення потенціальної енергії до заряду. Як відомо електричне поле є потенціальним. Отже, будь-яке тіло що знаходяться в цьому полі володіє потенціальною енергією. Будь-яка робота, яка буде вироблена полем, буде відбуватися за рахунок зменшення потенціальної енергії.

формула потенціалу електричного поля

Формула 1 — Потенціал електричного поля
Потенціал електричного поля це енергетична характеристика поля. Він являє собою роботу, яку потрібно зробити проти сил електричного поля для того щоб перемістити одиничний позитивний точковий заряд який знаходиться на нескінченності в дану точку поля.

Вимірюється потенціал електричного поля в вольтах.

У разі якщо поле створюється декількома зарядами, які розташовані в довільному порядку. Потенціал в даній точці поля буде представляти собою алгебраїчну суму всіх потенціалів, які створюють заряди кожен окремо. Це так званий принцип суперпозиції.

Формула потенціалу електричного поля

Формула 2 — сумарний потенціал різних зарядів
Припустимо, що в електричному полі заряд переміщується з точки “a” в точку “b”. Робота здійснюється проти сили електричного поля. Відповідно потенціали в цих точках будуть відрізнятися.

Формула потенціалу електричного поля

Формула 3 — Робота в електричному полі
 переміщення заряду в електричному полі

Малюнок 1 — переміщення заряду в електричному полі

Різниця потенціалів двох точок поля буде дорівнювати одному Вольту, якщо для того щоб перемістити заряд в один кулон між ними необхідно зробити роботу в один джоуль.

Якщо заряди мають однакові знаки, то потенціальна енергія взаємодії між ними буде позитивною. У цьому випадку заряди відштовхуються один від одного.
Для різнойменних зарядів енергія взаємодії буде негативна. Заряди в цьому випадку будуть, притягається один до одного.

Оцінка вмісту:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (голосів: 2, в середньому: 3,00 з 5)
Завантаження...

Популярні записи