Елементи гідростатики

Гідростатика (від грец. hydor вода і statos стоїть) — один з підрозділів механіки, який вивчає рівновагу рідини, а також рівновагу твердих тіл, частково або повністю занурених у рідину.

Закон Паскаля основний закон гідростатики, згідно з яким тиск на поверхню рідини, вироблений зовнішніми силами, передається рідиною однаково в усіх напрямках. Цей закон був відкритий французьким ученим Б. Паскалем в 1653 р. і опублікований у 1663 р.

Щоб переконатися в справедливості закону Паскаля, достатньо виконати простий дослід. Приєднаємо до трубки з поршнем порожнисту кулю з безліччю маленьких отворів. Наповнивши кулю водою, натиснемо на поршень, щоб збільшити в ній тиск. Вода почне виливатися, але не тільки через отвір, що знаходиться на лінії дії сили яка додається нами , а й через, всі інші теж (див. рис. 1 а). Причому напір води, обумовлений зовнішнім тиском, у всіх цівочках які з’явилися буде однаковим.

Аналогічний результат ми отримаємо в тому випадку, якщо замість води будемо використовувати дим (див. рис. 1 б). Таким чином, закон Паскаля справедливий не тільки для рідин, але й для газів.

Рідини і гази передають тиск який чинять на них в усіх напрямках однаково.

Передача тиску рідинами та газами у всіх напрямках одночасно пояснюється досить високою рухливістю частинок, з яких вони складаються.

Статика Гідростатика Закон Паскаля

Рис. 1. Закон Паскаля

Оцінка вмісту:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (голосів: 1, в середньому: 5,00 з 5)
Loading...

Популярні записи

Вибачте. Даних поки немає.