Електродинаміка

Електродинаміка – це наука про властивості і закономірності особливого виду матерії – електромагнітного поля, яке здійснює взаємодію між електричними зарядженими тілами або частками.

Класична електродинаміка не зачіпає квантових ефектів при вивченні електромагнітного поля. Зазвичай, коли говорять «Електродинаміка», мають на увазі саме класичну електродинаміку. Коли йдеться про сучасну квантову теорію електромагнітного поля, зазвичай використовується термін квантова електродинаміка.

В даному розділі ми розглянемо основи електродинаміки (класичної).

Електростатика – це розділ електродинаміки в якому вивчаються властивості та взаємодії нерухомих тіл або частинок, що володіють електричним зарядом (нерухомих в будь-якій інерційній системі відліку), тобто закони електростатики.

Електричне поле – одна з двох компонент електромагнітного поля, що представляє собою векторне поле, яке існує навколо тіл або частинок, що володіють електричним зарядом, а також виникає при зміні магнітного поля (наприклад, в електромагнітних хвилях). Електричне поле безпосередньо невидимо, але може бути виявлене завдяки його силовому впливу на заряджені тіла.

Магнітне поле – це особливий вид матерії, невидимий і невідчутний для людини, що існує незалежно від нашої свідомості.

Основні розділи електродинаміки:

Оцінка вмісту:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (голосів: 1, в середньому: 5,00 з 5)
Завантаження...

Популярні записи