Електричне поле

Електричне поле це певний вид матерії, що володіє електричною енергією. Ця енергія проявляється у вигляді сил електричного характеру, які діють на заряджені тіла і провідники, що знаходяться в зоні його дії. При цьому за відсутності інших зарядів або тіл які його проводять дію невидно.

Для того щоб пояснити сутність взаємодії заряджених тіл між собою потрібно припустити що навколо них існує певне середовище за допомогою якого і взаємодіють ці тіла. Оскільки електричні заряди не можуть взаємодіяти між собою безпосередньо. Але при цьому спостерігається дія тіл одне на одне за відсутності яких-небудь механічних сил. Цим середовищем і є електричне поле.

Так як же його знайти. Для цього необхідно помістити в нього пробний електричний заряд. Оскільки основною характеристикою електричного поля є те, що воно здатне чинити силовий вплив на заряди як рухомі, так і нерухомі. А також здатне наводити заряди на поверхні незаряджених провідних об’єктів.

Отже, при переміщенні пробного заряду в полі воно почне з ним взаємодіяти тим або іншим чином. І спостерігаючи за цим дійством, і можна буде сказати про наявність або відсутність електричного поля. Пробний заряд повинен володіти мінімальною величиною, щоб не вносити спотворення в досліджуване поле за допомогою перерозподілу зарядів якы викликали його.

Електричне поле може бути створено як нерухомими зарядами, так і рухомими. Якщо воно створено нерухомими зарядами і при цьому величина заряду незмінна, то таке поле називається стаціонарним або електростатичним. Якщо ж воно створюється рухомими зарядами, то називається динамічним.

Ще однією характеристикою є напрямок, у якому електричне поле діє. Прийнято, що воно спрямоване від позитивного до негативного заряду. При відсутності негативного заряду поле спрямоване на нескінченність.

Кількісною характеристикою електричного поля є напруженість. Це відношення сили поля, яке діє на пробний заряд, поміщений в поле, до величини цього заряду.

E = F/qпр

Формула 1 — напруженість електричного поля

Також поле може бути як однорідним, так і неоднорідним. Однорідне поле це коли в кожній його точці напруженість і напрямок однакові. Відповідно в неоднорідному полі у загальному випадку параметри не однакові.

Оцінка вмісту:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (голосів: 1, в середньому: 5,00 з 5)
Loading...

Популярні записи

Вибачте. Даних поки немає.